Teenused erakliendile
Pakume kliendi soovidele ja vajadustele põhinevat kujundust. Arvestame kasutajate elustiili ja harjumusi ning sobitame need väliruumiga kokku. Pakume lahendust konsultatsioonist projekteerimiseni. Projekteerime kõik aiaelemendid – taimestu, pinnakatendid, teed, platsid, väikevormid, varjualused, terrassid, kuurid, piirded, mängu- ja spordialad jne.
Konsultatsioon
Sul on juba visioon oma unistuste aiast või peenrast, kuid pole kindel, kuidas lahendus töötab. Või sul on tekkinud mitmeid küsimusi, mis võivad mõjutada lõpptulemust. Siin saame sind aidata ning pakume maastikuarhitektuuri konsultatsiooni, et üheskoos leida parim lahendus.
Konsultatsiooni hind kujuneb tunnitasu alusel. Tasu hulka arvestatakse aeg, mis kulub materjalidega läbivaatamisele, objekti külastuse sõiduks, konsulteerimisele objektil kohapeal, hilisem lisamaterjalide kokkupanemise aeg ja konsultatsiooni kirjalikuks vormistamiseks kuluv aeg. Alati ei pruugi olla vajalik objektil kohtumine või lisamaterjalide otsimine või konsultatsiooni kirjalik fikseerimine (nn protokollimine). Kui mõni komponent ei osutu vajalikuks, siis seda ei teostata. Selle, kuidas saame abiks olla, saame kokku leppida. Konsultatsiooni tulemusena ei valmi jooniseid koos täpse taimevaliku, rajatiste ja vajalike mahtudega. Detailse istutusplaani koostame haljastuse projekteerimise käigus.
Haljastuse projekteerimine
Haljastusprojektiga lahendatakse hoonet ümbritsev väliruum. Projekteeritakse kõrghaljastust ja istutusalasid, mis sulanduks arhitektuuri ja olemasoleva keskkonnaga. Haljastusprojekti on läbimõeldud ja kasvukohatingimustele sobiliku taimkatte valik koos detailsete istutusalade lahendusega.
Haljastuse projekteerimise teenust on õige aeg tellida, kui sa soovid projekteeritava või olemasoleva hoone ümbrust rikastada puistu ja/või istutusaladega.
Parima lahenduse saame pakkuda juhul, kui sul meile esitada projektala geodeetiline alusplaan, mis ei ole vanem kui 3 aasta ning kirjutada meile oma imelistest ideedest.
Maastiku projekteerimine
Maastiku projekteerimisel käsitleme maa-ala läbimõeldult ja funktsionaalselt. Projektis keskendutakse liikumissuundade, sõidu- ja jalgteede, olemasoleva ja projekteeritava haljastuse, sademevee lahenduste, inventari ja väikevormide projekteerimisele ja väljatöötamisele. Pakume maastikuarhitektuurset projekteerimist, mis vastab standarditele, nõuetele ja püstitatud lähteülesandele. Koostame maastikuarhitektuuri projekte eskiisist kuni põhiprojektini.
Meie koostatud tööd kaasavad sinu unistused, olemasoleval maastiku koha eripära ning looduslikud ja jätkusuutlikud lahendused. Pane kõik oma imelised mõtted meile teele ning teeme koos sinu unistused teoks!
Puittaimede inventeerimine
Enne hoone projekteerimist on mõistlik kinnistul kasvavate puude ja põõsaste väärtused väärtused välja selgitada.
Puittaimede inventuuri käigus uuritakse alal olevate puude ja põõsaste liigilist koosseisu, mõõdetakse nende rinnasdiameeter, võra läbimõõt, kõrgus ning hinnatakse tervislik seisund, tähtsus ja dekoratiivsus jne. Inventuur koosneb välitöödest ja kirjatööst. Välitöödel tehakse puittaimede mõõdistused (määratakse liik, mõõdetakse vajalikud parameetrid ja tehakse ülestähendused tervisliku seisundi ja erinevate väärtuste kohta). Kirjatöös koondatakse kogu välitöödel kogutud info ühte raportisse ning vormistatakse seletuskiri, inventeeritud objektide nimekiri ja joonis.
Reeglina kehtestab ja määrab puittaimede inventeerimise vajaduse kohalik omavalitsus. Puittaimede inventeerimist on tavapäraselt tarvis teha enne kavandatavat ehitustegevust maa-alal, kus kasvavad puittaimed, näiteks enne detailplaneeringu, ehitusloa, ehitusteatise ja kaevetööde menetlust. Sisuliselt tähendab see, et puittaimede inventeerimine on tarvilik rajatiste (sh tehnovõrgud), hoone juurdeehituse ja rekonstrueerimistööde projekteerimise eel.
Maastikuarhitekti kaasamiseks puittaimede inventuuri koostamiseks on parim aeg, kui on valminud geodeetiline alusplaan. Projekteerimise algusfaasis maastikuarhitekti kaasamine tagab kiire ja väärtusliku projekteerimistöö.

